Webinarium realizowane w ramach inicjatywy dla rodziców Smart Parent Academy - dowiedz się więcej poniżej!

Jak oswoić dziecięcy strach i lęk?

Czy jest różnica między strachem a lękiem? I czy jesteśmy w stanie pomóc dzieciom w ich przeżywaniu? Zapraszamy na webinarium, podczas którego przyjrzymy się dokładnie tym zagadnieniom.

24.02.2022 czwartek

godz.: 21:00

O webinarium

Jak oswoić dziecięcy strach i lęk?

Nie ma co się oszukiwać - wszyscy się czegoś boimy! Dorośli również mają swoje strachy, którymi jednak rzadko się chwalimy, a o wiele częściej próbujemy z nimi walczyć i zdusić w zarodku. Jak już się pewnie domyślasz, chcemy zaproponować trochę inne spojrzenie na temat STRACHU.

Porozmawiamy o różnicach pomiędzy strachem i lękiem, a także o wspieraniu dziecka doświadczającego trudnych emocji. Być może okaże się, że dziecięcy strach nie są wcale tak irracjonalny…?

* Podczas webinarium nie dało się przejść obojętnie wobec tematu wojny w Ukrainie. W społeczności Early Stage mamy zarówno nauczycieli i współpracowników, jak i uczniów z Ukrainy - myślami jesteśmy z nimi i ich rodzinami.

Dzieci dostrzegają, a także chłoną emocje, które przeżywają ich bliscy i dobrze jest wiedzieć, jak rozmawiać ze swoją pociechą o wydarzeniach ostatnich dni. W artykule na blogu zebraliśmy przydatne wskazówki, aby jak najlepiej wesprzeć dziecko w tej sytuacji.

Artykuł: https://earlystage.pl/blog/2022/02/25/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie-i-wspierac-je-w-przezywaniu-leku/

Więcej o webinarium

  • 1 Webinarium jest skierowane do rodziców.
  • 2 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  • 3 Nie wydajemy certyfikatów za uczestnictwo.

Obejrzyj powtórkę webinarium

Podczas webinarium nie dało się przejść obojętnie wobec tematu wojny w Ukrainie. W społeczności Early Stage mamy zarówno nauczycieli i współpracowników, jak i uczniów z Ukrainy - myślami jesteśmy z nimi i ich rodzinami.

Dzieci dostrzegają, a także chłoną emocje, które przeżywają ich bliscy i dobrze jest wiedzieć, jak rozmawiać ze swoją pociechą o wydarzeniach ostatnich dni. W artykule na blogu zebraliśmy przydatne wskazówki, aby jak najlepiej wesprzeć dziecko w tej sytuacji.

Artykuł: https://earlystage.pl/blog/2022/02/25/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie-i-wspierac-je-w-przezywaniu-leku/

https://youtu.be/CWqvIIMfk7g

Prowadzą

Zuzanna Piechowicz

Dziennikarka radiowa i trenerka umiejętności miękkich.

Na antenie Radia TOK FM prowadzi audycję "Idealna niedziela" poświęconą nowym ideom i nurtom intelektualnym. Dla tokfm.pl prowadzi podcast "Dobra praca" o świadomym życiu w pracy oraz razem z Anną Piekutowską poleca najlepsze seriale w ramach podcastu "Szkoda czasu na złe seriale".

Prowadzi warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej oraz umiejętności miękkich.

Ula Malko

Psycholożka, mediatorka nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC), współtwórczyni Bliskiego Miejsca. W Bliskim Miejscu prowadzi konsultacje dla rodziców małych dzieci, wspiera również specjalistów pracujących z małymi dziećmi.

Nasze wydarzenia

Obejrzyj powtórki już zrealizowanych webinarów i zapisz się na nadchodzące wydarzenia!

Kim jesteśmy?

O Early Stage i inicjatywie Smart Parent Academy

Na co dzień prowadzimy szkołę angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage, a w czwartkowe wieczory transmitujemy webinaria skierowane do każdego rodzica. Spotkać można u nas tematy psychologiczne oraz pomysły na połączenie zabawy z nauką angielskiego. Przedstawiamy naszą wizję szczęśliwego rodzicielstwa. Pokażemy Ci metody na to, jak wykorzystywać naturalną kreatywność Twojego dziecka, do tego żeby uczyło się efektywnie i z radością. Zapraszamy – korzystaj z tych materiałów, a jeśli Ci się spodoba lub przyda – poleć nas swoim znajomym!

W Early Stage wierzymy, że nauka języka obcego to ciekawa podróż, która otwiera dzieci na świat. Zaczyna się od jednego słowa, a kończy na długich opowieściach. Nasze kursy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 19 lat. Składają się z fascynujących lekcji języka angielskiego, prowadzonych przez utalentowanych lektorów. Realizują autorski program, dostosowany do poziomu i możliwości dzieci, gwarantujący efektywną naukę języka angielskiego.

Jeśli chcesz poznać nasz kolorowy świat, zapraszamy Cię za kulisy Early Stage – na naszą stronę internetową earlystage.pl!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Early Stage - zapisz się do newslettera!

Administratorem danych osobowych jest ES EDUCATION Bochińska i Wspólnicy Spółka Komandytowa, wpisana do rejestru  przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000883647, ul. Pl. Wilsona 4/15, 01-626 Warszawa, NIP: 5252852107, REGON: 388226255 adres e-mail: d.osobowe@earlystage.pl („ES EDUCATION”).

Adres e-mail będzie przetwarzany jako dana osobowa, na podstawie udzielonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”). Dane osobowe będą też przetwarzane, bo jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez ES EDUCATION Bochińska i Wspólnicy Spółka Komandytowa w związku z ustaleniem, dochodzeniem lub obroną ewentualnych roszczeń (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Dane osobowe przechowywane są do czasu odwołania zgody bądź też do zakończenia przesyłania przez ES EDUCATION informacji marketingowych. Zgoda na ich przetwarzanie może zostać wycofana w każdym momencie poprzez zaznaczenie rezygnacji w otrzymanej wiadomości e-mail z informacją marketingową przy czym nie wpłynie to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed wycofaniem zgody (z uwzględnieniem okresów przedawnienia).

Ma Pani/Pan prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”) lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych do innego administratora oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ma Pan/Pani również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (gdy przetwarzanie oparte jest na art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Realizacja tych praw, poza wniesieniem skargi do organu nadzorczego, może odbywać się poprzez wskazanie swoich żądań i przesłanie ich na adres e-mail: d.osobowe@earlystage.pl lub w inny wybrany przez Panią/Pana sposób.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie wynika z przepisów, ale ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości otrzymania informacji marketingowych od ES EDUCATION. Na podstawie danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym nie stosuje się profilowania.

ES EDUCATION. informuje również, że dane osobowe przetwarzane są przy pomocy usług Facebook Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Facebook Limited z siedzibą w Irlandii, jako procesora, a tym samym dochodzi do przekazywania tych danych do państwa spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego tj. do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przekazanie takie jest możliwe, gdyż w/w odbiorcy danych powołują się w swoich politykach prywatności lub innych zasadach dotyczących ochrony danych osobowych na standardowe klauzule ochrony danych przyjęte przez Komisję Europejską. Informacje o zasadach dotyczących przetwarzania danych osobowych na w/w portalach znajdują się w dostępnych na ich stronach www dokumentach związanych z ochroną danych osobowych.

ES EDUCATION informuje również, że dane osobowe przetwarzane są przy pomocy usług Google LLC, jako procesora, a tym samym dochodzi do przekazywania tych danych do państwa spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego tj. do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przekazanie takie jest możliwe, gdyż podmiot Google LLC powołuje się w swoich politykach prywatności lub innych zasadach dotyczących ochrony danych osobowych na standardowe klauzule ochrony danych przyjęte przez Komisję Europejską. Informacje o zasadach dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Google LLC znajdują się w dostępnych na jego stronach www dokumentach związanych z ochroną danych osobowych: https://policies.google.com/privacy?hl=pl-PL.